Dodany: 2015-05-07 13:27:40

Meble gdańskie Styl retro w mieszkaniach wraca powoli do łask i po zachwycie nowoczesnym modernizmem, coraz częściej decydujemy się urządzić wnętrza w swoim domu nadając im królewskiego przepychu. W takim klimacie bez wątpienia sprawdzą się zwłaszcza stylowe meble gdańskie. Dlaczego akurat one?

 

Każdy znawca z pewnością już wie, że meble gdańskie to typ barokowych mebli, które wyróżniają masywne proporcje, ciężka konstrukcja oraz bogata dekoracja rzeźbiarska. W XVI – XVIII w. w takie meble wyposażano dworki i kamienice mieszczańskie. Meble gdańskie wytwarzano najczęściej z drewna.

 

Dziś można szukać takiego umeblowania na pchlim targu albo zakupić szafy na wymiar gdańsk, które mogą być stylizowane na epokę baroku. Oczywiście szafy na wymiar gdańsk sprawdzą się najlepiej w przedpokoju, sypialni lub w salonie, ale inne meble gdańskie takie jak stoły czy krzesła mogą pięknie wkomponować się w zjawiskową, ekskluzywną jadalnię. Jeśli chodzi o szafy na wymiar gdańsk stylizowane na meble gdańskie, to wypada dodać, że cechuje je wysoki, wyprofilowany i łamany gzyms. .Dodaj nowy komentarz do artykułu Meble gdańskie
Nick: