Dodany: 2015-07-21 14:00:37

 

Dezynfekcja za pomocą promieniowania UVPromieniowanie ultrafioletowe okazuje się być bardzo pomocne przy uzdatnianiu wody do picia, na przykład po zabiegu filtracji na węglu aktywnym, która niestety może doprowadzać do wtórnego zakażenia bakteryjnego, chociaż sama w sobie służy poprawie jakości wody, jej smaku i koloru.

 

Tak oczyszczona przez specjalne filtry woda wymaga jednak ponownego dezynfekowania właśnie za pomocą promieniowania ultrafioletowego, które zabija groźne bakterie. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko zdrową wodą, ale również o doskonałych walorach smakowych. Najbardziej popularne filtry woda wykorzystują jednak innego rodzaju sposoby jej oczyszczania.

 

Dezynfekcja za pomocą promieniowania ultrafioletowego jest jednak metodą wykorzystywaną na masową skalę, również w przemyśle. Zabija bowiem zarazki, które mogą się gromadzić w wodzie pozbawionej chloru, bowiem ta substancja doprowadza do ich wymarcia. Promieniowanie ultrafioletowe jest doskonałym sposobem na idealnie czystą wodę, czego nie zagwarantują nawet najlepsze filtry woda..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dezynfekcja za pomocą promieniowania UV
Nick: