Dodany: 2015-07-22 12:35:47

 

Odżelazienie wodyObecnie filtry woda wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale również w domu zyskują na popularności. Każdy z nas chce bowiem pić krystaliczną wodę, która nie jest zanieczyszczona jakimiś toksycznymi substancjami, które mogą poważnie zagrozić naszemu zdrowiu i życiu.

 

Jednym ze sposobów na uzyskanie czystej wody jest jej odżelazianie. Na czym dokładnie polega to zjawisko? Jak sama nazwa wskazuje tego typu filtry woda mają na celu usunięcie nadmiaru żelaza, które może pojawiać się w wodzie. Zabieg przeprowadza się w specjalnych urządzeniach, tak zwanych odżelaziaczach.

 

Tego typu filtry woda sprowadzają się do tego, że żelazo obecne w cieczy jest rozpuszczane, dzięki czemu neutralizuje się jego szkodliwość. Tak oczyszczona przez specjalne odżelaziacze – filtry woda jest zdatna do spożycia. Oczywiście w domowych warunkach stosuje się innego rodzaju filtry, ale odżelazianie jest jednym ze sposobów używanych głównie w oczyszczalniach ścieków oraz na masową skalę. W domu zaleca się stosowanie filtrów na bateriach bądź specjalnych dzbanków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Odżelazienie wody
Nick: