Dodany: 2015-07-20 14:31:59

 

Filtracja mechaniczna wodyMechaniczna filtracja wody to jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najprostszych sposobów na jej oczyszczanie, stosowany powszechnie nie tylko w oczyszczalniach ścieków, ale również na co dzień w domu.

 

Najprościej i najbardziej obrazowo mówiąc filtracja mechaniczna wody jest systemem sit, które usuwają z wody zanieczyszczenia. Tak oczyszczona przez filtry woda płynie do dalszej obróbki, która ma na celu bardziej zaawansowane działanie filtrujące. Jednak metoda mechaniczna jest podstawową i taką, którą stosują już nawet dzieci bawiąc się w piaskownicy lub na plaży.

 

Zazwyczaj mechaniczne filtry woda stosuje się do usuwania większych zanieczyszczeń. Wszystko zależy też od gęstości filtra, który stosujemy do oczyszczania. Ta podstawowa metoda wymaga jednak dalszych zabiegów, żeby oczyszczona przez filtry woda nadawała się na przykład do spożycia. Przecież oprócz zanieczyszczeń, które są widoczne gołym okiem mamy jeszcze do czynienia z toksynami, które mogą być niezauważalne, ale bardzo negatywnie działające na nasz organizm..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Filtracja mechaniczna wody
Nick: