Dodany: 2015-07-21 13:52:14

 

 

Filtracja na węglu aktywnymIstnieją różnego rodzaju filtry woda, które umożliwiają odsączanie szkodliwych składników, a także takich, które nie służą naszemu zdrowiu. Toksyczne substancje to między innymi chlor, który nie jest tak łatwo usunąć.

 

Na szczęście są sposoby, które sprawią, że przeczyszczona przez odpowiednie filtry woda będzie krystalicznie czysta i bez śladu chloru. Do takich sposobów należy między innymi filtracja na węglu aktywnym wody, która służy jej uzdatnianiu do spożycia. Oczywiście woda chlorowana płynie w naszych rurach i nic na to nie poradzimy – chlor wyjaławia ją i sprawia, że jest ona pozbawiona groźnych bakterii na przykład z grupy e. coli.

 

Niestety potem trzeba wykorzystać specjalne urządzenia, które poprawią jej smak, bo chlorowana jest bardzo nieprzyjemna. Oczyszczona przez specjalne filtry woda nadaje się do picia nawet bez gotowania. Filtracja na węglu aktywnym polega na adsorpcji wody, co jednak może powodować wtórne zakażenie bakteriami. Oczywiście cały zabieg poprzedzić należy mechaniczną filtracją..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Filtracja na węglu aktywnym
Nick: